Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon  +48 668 060 544

Co lepiej się sprawdzi – kabina czy wanna?

Najchętniej przystępując do urządzania łazienki, chciałoby się mieć zarówno prysznic, jak i wannę. W rzeczywistości mało kto może poszczycić się na tyle dużą łazienką, aby móc zainstalować je obie. Zwykle trzeba się zdecydować albo na wannę, albo na kabinę prysznicową. Dziś podpowiemy, kiedy sprawdzi się prysznic w łazience, a kiedy lepiej jest postawić na wannę?

 

Dlaczego warto zainstalować kabinę prysznicową?

Prysznic to jedna z lepiej ustawnych armatur łazienkowych, który wpasować można w każdy styl łazienki. Mnogość rozwiązań i wielkości kabin sprawia, że pozwalają one stworzyć niebanalne wykończenie pomieszczenia, przy czym jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, jeśli weźmiemy pod uwagę np. zużycie wody.

Jest to sprawdzone rozwiązanie dla małych łazienek. Najwięcej miejsca pozwala zagospodarować narożne ustawienie kabiny z drzwiami albo przesuwnymi, albo składanymi do wewnątrz.  Ciekawy efekt aranżacyjny zapewniają także kabiny walk-in, idealne w przypadku łazienek na poddaszach. Wszystko za sprawą prostego triku, a mianowicie wszelkie odpływy liniowe, i kratki odpływowe są zamontowane bezpośrednio w podłodze.

 

Kiedy lepiej pomyśleć o wannie w łazience?

kobieta w wannie

Wanna to z całą pewnością relaks, ale też sporo większy wydatek jeśli weźmiemy pod uwagę opłaty za wodę. By napełnić średniej wielkości wannę trzeba aż 170 l wody, do tego konieczność dolewania gorącej wody, by móc cieszyć się relaksem w idealnie dobranej do swoich potrzeb temperaturze wody. W trakcie kilkuminutowego prysznicu zużywa się jedynie 70 l wody. Wanna jest niezastąpiona w przypadku posiadania małych dzieci, które nie tylko dzięki kąpielom w niej mogą uczyć się dbać o higienę własnego ciała, ale też mają możliwość zabawy i obserwacji nowych zjawisk psychofizycznych zachodzących z udziałem wody. Istnieją różnego rodzaju wielkości i głębokości wanien, dlatego z dużą łatwością można je dobrać do wielkości łazienki. Najbardziej popularne są wanny pod zabudowę o szerokości 70 cm oraz długości między 140 a 180 cm. Chcąc ograniczyć zużycie wody, można zamontować w niej specjalne drzwi prysznicowe, dzięki czemu połączona zostanie funkcja klasycznej wanny z nowoczesnym i ekonomicznym prysznicem.