Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon  +48 668 060 544

Jak zadbać o odpowiednie ogrzewanie w łazience?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w naszych domach, pełni co najmniej kilka różnych funkcji i nikt nie zaprzeczy, że rzeczywiście jest nam potrzebna. Jednak doskonale zdajemy sobie również sprawę, że jest to miejsce, które wymaga odpowiedniego klimatu i komfortu cieplnego. Jak go uzyskać? O czym musimy pamiętać? Wyposażmy naszą łazienkę w odpowiednie urządzenia i zadbajmy o zaplanowanie przestrzeni.

Komfort cieplny w łazience

O ciepło w naszej łazience musimy zadbać już na etapie projektowania budynku. Jeśli mieszkamy w budynku wielorodzinnym, to nie mamy na to takiego wpływu. Jednak Bardzo istotna jest odpowiednia termoizolacja oraz szczelne okna. Zapobiegnie to stratą ciepła i wychładzaniu się pomieszczenia. Następnie oczywiście decydujemy o jak najlepszej dla naszych potrzeb instalacji grzewczej. Wyposażenie łazienek w grzejniki będzie przydatne chociażby do suszenia ręczników, jednak coraz częściej wybieraną opcją, która pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła po całej łazience jest ogrzewanie podłogowe.

W łazience niezbędna jest odpowiednia wentylacja, która nie będzie wychładzać pomieszczenia, jednak zapewni mu odprowadzanie wilgoci na właściwym poziomie. Jest to z całą pewnością pomieszczenie, w którym lubimy jak jest ciepło, szczególnie w czasie kąpieli. Dlatego też często pojawiają się dodatkowe rozwiązania ogrzewające, różne sprzęty, które np. przed kąpielą pozwolą na szybkie nagrzanie pomieszczenia, poza samym ogrzewaniem,

łazienka

Jakie ogrzewanie do łazienki?

W łazienkach stosuje się obecnie tradycyjne grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Zapewniają one największą wydajność i komfort cieplny dla mieszkańców. Grzejniki muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia. W związku z tym o pomoc w ich doborze najlepiej poprosić specjalistę. Z praktycznego punktu widzenia doskonale sprawdzą się takie, na których rozwiesimy ręczniki, bo szybko wyschną i ograniczymy wilgoć w pomieszczeniu, co również będzie bardzo ważne dla jego klimatu.