Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon  +48 668 060 544

Natynkowa czy podtynkowa - jaką baterię prysznicową wybrać?

Bateria natynkowa montowana jest bezpośrednio na ścianie do przygotowanych wcześniej wyjść wody. Z kolei bateria podtynkowa składa się z elementów podtynkowych i natynkowych, a więc montaż przebiega w dwóch etapach. Na ścianie widoczne są wyłącznie elementy natynkowe służące do regulacji temperatury i przepływu wody, a cała reszta ukryta jest w ścianie, co pozostaje nie bez znaczenia dla estetyki.

 

prysznicArmatura podtynkowa idealnie wpisuje się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, ponieważ ma wiele zalet w kontekście wizualnym i funkcjonalnym. Wszystko, co niepotrzebne jest niewidoczne, a więc wysoka estetyka jest w tym przypadku bezdyskusyjna. Poza tym baterie podtynkowe zajmują mniej miejsca, są mniej podatne na uszkodzenia, ponieważ najważniejsze elementy schowane są w ścianie oraz dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości. Baterie podtynkowe mają jednak pewną wadę – jest to konieczność ingerencji w ściany i wcześniejszego rozplanowania wyposażenia łazienki.

Bateria natynkowa czy podtynkowa?

Największym atutem baterii natynkowych jest łatwość montażu oraz prosta wymiana w razie uszkodzenia. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów baterii natynkowych, które występują w różnych kolorach i kształtach, a więc możliwości personalizacji są ogromne. W naszej ofercie dostępne są między innymi baterie łazienkowe Andrespol mieszaczowe i termostatyczne. Na korzyść baterii natynkowej przemawia atrakcyjna cena i wysoka jakość.

W przypadku baterii natynkowych pewnym ograniczeniem jest liczba wyjść wody – w bateriach prysznicowych zwykle są to dwa wyjścia, jedno na prysznic i wylewkę wannową lub prysznic i deszczownicę. Baterie podtynkowe idealnie sprawdzą się przy montażu bardziej zaawansowanych systemów, na przykład dodatkowego prysznica dolnego i deszczownicy z kilkoma strumieniami wody.