Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon  +48 668 060 544

Top 5 akcesoriów, ułatwiających życie w łazience

Łazienka to pomieszczenie drugie zaraz po kuchni, które uważane jest przez wiele osób za jedno z najważniejszych w całym domu, czy też mieszkaniu. O tym czy będzie ona zarówno estetyczna, jak i praktyczna decyduje dobór odpowiednich akcesoriów łazienkowych. Czym kierować się przy ich wyborze? Jakie powinny być najlepsze akcesoria łazienkowe? Zobaczmy zatem, co ułatwi życie w łazience?

Czym są akcesoria łazienkowe?

Dobór akcesoriów łazienkowych to indywidualna sprawa. Zalicza się do nich zarówno różnego rodzaju pojemniki, uchwyty, jak również lustra czy szczotki toaletowe. Ważne jest, aby były one wykonane z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Co do zasady wybierając je, można śmiało kierować się przy wyborze własnymi potrzebami i poczuciem estetyki nie trzymając się twardo danej kolekcji. Wystarczy, że jako element łączący wybierze się jeden wspólny mianownik każdego z przedmiotów jak kolor czy też kształt.

Jakie akcesoria ułatwią korzystanie z łazienki?

Przede wszystkim w każdej łazience nie może zabraknąć różnego rodzaju uchwytów na sprzęt typu suszarka, czy też szczoteczki do zębów, czy pojemniki na mydło, szampon i innego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji ciała. Dobrej jakości uchwyty łazienkowe umożliwiają przechowywanie drobnych przedmiotów codziennego użytku bez konieczności zajmowania miejsca na półkach, w szufladach czy szafkach. Ma to duże znaczenie w przypadku małych łazienek.

Drugim rodzajem akcesoriów, które potrzebne są w łazience, są relingi na ręczniki i różnego rodzaju haczyki. Warto pamiętać, że rozwieszenie ręcznika na większej przestrzeni ułatwia schnięcie materiału i mniejszą podatność na rozwój bakterii.

W łazienkach z kabiną prysznicową przyda się na pewno ściągaczka do wody pod prysznicem, która uchroni ją przed powstawaniem osadu i śladów z kamienia. To praktyczne urządzenie dodatkowo przyda się podczas sprzątania, mycia okien i luster. Nie można oczywiście zapomnieć o uchwytach na zapas papieru toaletowego oraz szczotki do toalety.