Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon  +48 668 060 544

Z brodzikiem czy bez - jaką kabinę prysznicową wybrać?

Decyzja o wyborze odpowiedniej kabiny prysznicowej może być nie lada wyzwaniem. Szereg dostępnych opcji, różnorodność wzorów, kształtów i rozmiarów sprawiają, że trudno jest szybko zdecydować się na jedno rozwiązanie. Oto kilka aspektów, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

 

kabina prysznicowa

Zalety pryszniców z brodzikiem

Brodziki są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, a także oferują wiele korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim umożliwiają zastosowanie głębszego spadku wodnego, co ma istotne znaczenie szczególnie w przypadku osób korzystających z prysznica często i intensywnie. Dodatkowo dzięki brodzikom podłoga w łazience staje się mniej śliska, co jest istotne dla osób starszych czy dzieci. Ponadto, przy korzystaniu z brodzika konstrukcja kabiny łazienkowej Andrespol staje się bardziej stabilna.

Wady pryszniców z brodzikiem

Z drugiej jednak strony, brodzik może okazać się uciążliwy, gdyż trzeba zwracać uwagę na jego wymiary oraz konieczność montażu. W przypadku małych łazienek może zabierać cenne centymetry powierzchni, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. Dodatkowo brodziki często są podatne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia.

Zalety pryszniców bez brodzika

Prysznice bez brodzików charakteryzują się eleganckim wyglądem i dają większą swobodę aranżacji. Dzięki temu łazienka może wydawać się przestronniejsza i bardziej nowoczesna. Brak brodzika sprawia również, że montaż kabiny prysznicowej jest prostszy i szybszy. Jest to szczególnie istotne w przypadku remontów oryginalnych łazienek, gdzie chcielibyśmy uniknąć czasochłonnej adaptacji pomieszczenia do nowego rozwiązania.

Wady pryszniców bez brodzika

Jednym z głównych problemów w przypadku pryszniców bez brodzika jest to, że są one mniej szczelne niż klasyczne kabiny z brodzikiem. Woda łatwiej może przeniknąć na podłogę lub ściany, co może prowadzić do grzybów czy pleśni, jeśli łazienka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona. Montaż tego rodzaju kabin prysznicowych wymaga starannego podejścia i odpowiedniego przygotowania podłoża, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.